Photography and Graphics

O MNIE

Nazywam się Małgorzata Aroma Podjacka. Muzyka jest moją pasją i pracą. Jestem absolwentką Instytutu Muzyki w Akademii Pomorskiej w Słupsku na kierunku ,,Muzyka i muzykoterapia w rozwoju dziecka. Jestem również absolwentką studiów II stopnia na Wydziale Nauk Społecznych, kierunku Pedagogika o specjalności ,,Edukacja wczesnoszkolna
i przedszkolna z kształeceniem integracyjnym. Magisterkę zakończyłam pracą pod tytułem Muzyka i jej miejsce w systemie edukacji osób niepełnosprawnych w Gdańsku na przykładzie zespołu ,,Remont Pomp”. Jak też jestem absolwentką na Wydziale Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu w specjalizacji ,,Rehabilitacja funkcjonalna”.

Dzięki wysokiemu poziomowi nauczania i praktycznym zajęciom specjalistycznym, dostałam ofertę pracy jako muzykoterapeutka, nauczycielka i rehabilitantka w Sopockiej Szkole Montessori. Rozwój kompetencji i wiedzy pozwolił mi z przyjemnością połączyć pracę z pasją. W szkole prowadzę regularne warsztaty gry na djembach Do źródeł dźwięku, dla uczniów szkoły w kl I-III. Odpowiednio dobranymi ćwiczeniami wraz z uczniami, kreujemy przestrzeń dla rytmu
i dźwieku. Kształtujemy umiejętności współpracy, aby uczniowie mogli stać się prawdziwym zespołem.

W efekcie wzrasta ich samoocena potrzebna do pełnej realizacji własnego potencjału podczas codziennej pracy w szkole. Dla uczniów naszej szkoły prowadzę zajęcia gimnastyki korekcyjnej podczas których, z uczestnikami tworzymy warunki wszechstronnego rozwoju motorycznego, kształtowania i utrwalania nawyku prawidłowej postawy. Wzmacniamy procesy motywacyjne do podejmowania aktywności fizycznej. Dzięki temu dziecko staje się silniejsze, nabywa silnego charakteru, jest odpowiednio zdyscyplinowane i wewnętrznie zdrowe. Poza pracą w placówce oświatowej współpracuję z wieloma prozdrowotnymi instytucjami, przedszkolami a także Zespołami Placówek Oświatowych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koła w Sierakowicach i Trzebuniu. Muzykoterapeutycznie wspieram organizację pożytku publicznego – Gdańska Fundacja Hospicyjna. Wypracowałam autorska metodę terapii dźwiękiem i ruchem z wykorzystaniem rzadko spotykanych instrumentów, które od 17 lat stosuję w praktyce warsztatowej i scenicznej. Jestem wykonawcą i współreżyserem projektów teatralno-muzycznych Anda i Muzyczny Gościniec oraz interaktywnych spotkań kulturalnych. Od kilku lat gram w grupie perkusyjnej Taraban. Swoją pracę poddaję regularnie superwizji. Systematycznie doskonale swoje umiejętności. Uczestniczę w warsztatch  i kursach przygotowujących do pracy w tutejszej placówce Edukacja Kosmiczna w pedagogice M. Montessori.

Dbam o to, aby znaleźć przestrzeń dla samej siebie i bliskich oraz zabawę z pieszczotliwym kotem Amorem. Kiedy robi się trochę luźniej i mam czas wolny, czytam książki albo oglądam ciekawe filmy. Moją wielką pasją są również podróże w miejsca, do których można dotrzeć pieszo.

W końcu to doświadczenia, a nie rzeczy dają prawdziwą przyjemność i wspomienia na całe życie!